اهمیت تاتامی مهد کودکی بر رشد و پرورش کودکان

مت کودک

آیا می دانید اهمیت تاتامی مهد کودکی بر قوه خلاقیت و رشد کودکان چیست؟

در اینجا می خواهیم اطلاعاتی در خصوص فواید استفاده از این نوع زیرانداز ها را برای بچه ها در اختیارتان قرار دهیم.

همچنین اگر می خواهید در مورد سایر مَت ها و تاتامی ها از جمله نحوه خرید تشک ایمنی اطلاعاتی به دست آورید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

نکات مهم در مورد اهمیت تاتامی مهد کودکی

قوه تشخیص و شناخت بهتر

تشک بازی کودک به نوزادان اجازه می دهد اصول علت و معلول را بیاموزند.

تشک تحریک “واکنش های دایره ای اولیه” است، به این معنی که نوزادان را تشویق می کند تا عملی را که به طور اتفاقی انجام داده اند تکرار کنند (به عنوان مثال ضربه زدن به یک اسباب بازی به اشتباه).

با بزرگ شدن نوزادان، آنها یک اسباب بازی را عمداً می کشند، می گیرند یا می زنند (عکس العمل های دایره ای ثانویه) و تکرار می کنند زیرا آنها را سرگرم کننده می بینند.

به عبارت ساده تر، تشک بچه ها را مجبور می کند تا با اسباب بازی های آویزان در تعامل باشند و به آنها بیاموزند که چگونه بازی کنند در حالی که به رشد استدلال و آگاهی فضایی خود کمک می کنند.

تاتامی مهد

رشد دیداری کودک و اهمیت تاتامی مهد کودکی

تشک بازی برای کودکان نوپا از مهارتهای اداری بصری کودک پشتیبانی می کند.

دلیل این امر این است که نوزادان اشیاء را با رنگ های بسیار متناقض ترجیح می دهند و طراحی مات بازی معمولاً تضاد رنگ ها و بافت های روشن است (به عنوان مثال پارچه های نرم، پلاستیک صاف)، بیشتر از این هنگام وقتی که آن را با انواع مختلف اسباب بازی های رنگارنگ و لوازم جانبی ترکیب می کنید، از جغجغه گرفته تا سایر اسباب بازی ها.

استقلال

احتمالاً قبلاً این را شنیده اید: کودک خود را بیش از حد نگه ندارید یا قصد دارید آن را خراب کنید.

حقیقت این است که، آغوش والدین برای رشد مناسب، از نظر جسمی، روحی و عاطفی از نظر عاطفی لازم است، دانستن اینکه این امر می تواند آنها را فوراً آرام کند و هیچ محدودیتی برای این وجود ندارد که نوزاد خود را تا چه مدت یا مدت طولانی نتوانید نگه دارید.

با این بیان، می دانید زمان آن است که استقلال را با کمک یک تشک خزنده تشویق کنید، زیرا تمام اسباب بازی ها، رنگ ها و بافت هایی که در آن وجود دارد باعث علاقه کودک شما می شود بدون اینکه نیازی به ایجاد انگیزه داشته باشید.

طولی نکشید که زمان صرف شده در آغوش شما بر خلاف افزایش زمان بازی و فعالیت، برای رشد یک فرد با اعتماد به نفس بسیار کاهش می یابد.

نیازی به ذکر نیست که شما دوست دارید مدتی استراحت کنید تا کارهای خود را در اطراف خانه انجام دهید و کارهای کوچک خود را در حالی که کودک کوچک خود را مشغول نگه دارید انجام دهید.

هرچند که یک کلمه احتیاط است، هرگز کودک را برای مدت طولانی مراقب نگذارید!

ارتباط و تعامل

از جنبه های ارتباطی نیز نباید غافل شد زیرا هر اسباب بازی روی حصیر، الگوهای، رنگ ها، شکل ها، اندازه و صداها این شانس را برای بزرگ کردن واژگان یک کودک نو پا، حتی بیشتر هنگام ورود به بازی گاه به گاه فراهم می کند.

علاوه بر این، این مربوط به تحریک کنجکاوی است که همه ما از بدو کودکی با هم روبرو هستیم و زمینه را برای مهارت های حل مسئله فراهم می کند که بعدا در زندگی برای تفکر انتقادی حیاتی است.

خود آگاهی

هنگامی که نوزادان به ماه سوم می رسند، آن موقع است که آنها متوجه می شوند خودشان نباشند و این جایی است که آینه های ایمن کودک می توانند در ارتقاء خود کشف مهم باشند.

برای دیدن محصولات کفپوش گرانول، کوسن یوگا کلیک کنید.

برای تهیه بهترین انواع تاتامی مهد کودکی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص اهمیت تاتامی مهد کودکی نوشتیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =

78 456 123 021